پروفیل UPVC

پروفیل UPVC

UPVC چیست؟

UPVC چیست؟

UPVC ماده اولیه ساخت پروفیل در و پنجره های مدرن می باشد که مخفف کلمات Unplasticised Poly Vinyl Chloride است این ماده نوعی ترموپلاست متشکل از مشتقات اصلی نفت خام و نمک طعام می باشد که در فرآیند تولید آن مواد ضربه گیر، ضد احتراق، پرکننده، کمک کننده روان کننده های داخلی و خارجی و رنگ های صنعتی نیز به دو ماده اصلی اضافه شده و ماده جدید که دارای خواص شیمیایی و فیزیکی بوده و غیر پلاستیکی است بدست می آید.

پروفیل UPVC

ویژگی های پروفیل UPVC

یکی از مطمئن ترین و پر مصرف ترین مواد اولیه در ساخت درب و پنجره های ساختمانی پروفیل upvc بوده و مشخصه اصلی آن زیبایی و استحکام می باشد. سبکی وزن ، خمش پذیری ، عایق بودن در مقابل حرارت و الکتریسیته، عدم اشتعال،  مقاومت در برابر مواد شیمیایی و بیولوژیک، قابلیت تبدیل به سطوح صیقلی ، قابلیت تلفیق با مواد افزودنی مختلف و بالاخره انعطاف پذیری در بکاربردن طرح های متعدد پلیمر مزبور را به مناسبترین جایگزین برای آلیاژهای فلزی و غیر فلزی در صنعت درب و پنجره سازی تبدیل کرده است.

پروفیل UPVC

پروفیل های یو پی وی سی با توجه به سخت و ضد ضربه بودن براحتی قابل خم شدن هستند و می توان با این پروفیل ها هر نوع انحنا و قوسی را اعمال نمود. پنجره ها به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت توری و پرده کرکره را نیز دارا می باشند.

مواد اولیه پروفیل UPVC :

UPVC ترکیب اولیه و ماده اصلی سازنده انواع پروفیل های مورد استفاده در ساخت درب و پنجره دوجداره می باشد. UPVC همانطور که ذکر شد مخفف عبارت Unplasticised Poly Vinyl Chloride  بوده که ۸۵ درصد این ترکیب را Poly Vinyl Chloride  و یا به اصطلاح پودر PVC تشکیل می دهد .

این ترکیب پلیمری یک نوع ترموپلاست مدرن متشکل از مشتقات اصلی ۵۷ درصد نمک و ۲۳ درصد گاز و نفت خام می باشد. به منظور استحصال خواص مطلوب از پروفیل های UPVC علاوه بر پودر PVC مواد افزودنی دیگری نیز با پودر پی وی سی ترکیب می گردد که شامل :

IMPACT Modifier  : جهت افزایش مقاومت پروفیل در برابر ضربات و عدم شکنندگی

Titan, Heat Stabilizers  : افزایش مقاومت در برابر حرارت و همچنین عدم تغییر رنگ در برابر تابش اشعه ماوراء بنفش (UV)  ماده ترکیبی  UPVC  قابل بازیافت بوده و آلودگی محیط زیستی ندارد.

Lubricants  : روان کننده ها جهت تولید پروفیل با سطوح صاف

Fillers  :  جهت افزایش استحکام و مقاومت پروفیل